SİZİ NELER BEKLİYOR

7 günde Amerikanın ve Dünya’nın önde gelen online ve offline retailer firmaları ile bir araya geleceksiniz. Turistik gezi fiyatına işlerinizi halledecek, ABD’deki network'ünüzü genişleteceksiniz.

Grup halinde gerçekleştirilecek programlarda Türkiyeden farklı üreticilerle tanışma fırsatı yakalayacaksınız. Yenilikleriniz merkezi ABD’de pek çok yeni fikir elde edeceksiniz. Yaptığınız tüm harcamaların %50'sini KOSGEB’den geri alacaksınız.

NEDEN BU PROGRAMA KATILMALIYIM

ABD, 320 milyonu aşan nüfusu ve 18 trilyon doları aşan GSYİH’sı ile dünyanın en önemli pazarlarından biridir. Ülke, dünyanın en büyük ithalatçısı olma özelliğinin dışında, dünyanın en büyük doğrudan yabancı sermaye kaynağı konumu ile hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerin yöneldiği bir hedef pazardır. ABD ekonomisi, dünya ekonomisini birebir etkileme gücüne sahip olması nedeniyle de dünyada önemli ve belirleyici bir ekonomidir.

ABD 2,3 trilyon dolar ithalat ile dünyanın en büyük mal ithalatçısı ve 1,5 trilyon dolar ihracat ile Çin’den sonra 2. en büyük mal ihracatçısı konumundadır. Hizmetler ticaretinde dünyanın en büyük ihracatçısı ve ithalatçısı olan ABD, toplam ihracat ve ithalatta'da (hizmetler ve mal ticareti toplamı) lider konumdadır. Kriz döneminde ithalatı ve ihracatındaki gerilemeye bağlı olarak dış ticaret hacmi küçülürken 2010 yılından itibaren ithalatı ve ihracatında yükseliş eğilimi gözlenmiştir.

Dünya çapında serbest piyasa ekonomilerinin en büyük örneği olarak gösterilen ABD ekonomisinde, üretim ve hizmetlerin büyük bir bölümü özel sektör tarafından sağlanmakta ve tüketilmekte olup, dünya çapında kamunun ağırlığının bu kadar az olduğu başka bir ekonomi bulunmamaktadır. Dünyanın hemen hemen her ülkesi ile ticaret yapan Amerika'nin ticari ilişkilerde önyargıları en az olan ülkelerden biri olup yüksek alım gücü ile tüm ülkelerin ihracat hedefinde yer alan Amerika ile ticaret yapmak sandığınızdan çok daha kolay. Tek yapmanız gereken doğru adımları atmak.

PROGRAMA KATIL

Amerika TİCARET Yapmaya HAZIR. Ya SİZ? Vakit Kaybetmeyin, Amerika'daki Network'ünüzü Genişletin!

Hizmetlerimiz

Pazar Analizi: ABD merkezli operasyon yaratmanın ilk adımı, ürünleriniz için pazarı değerlendirmek, erişilebilir piyasa boyutunu anlamak, değer teklifini ve gerekli çözüm kanalları anlamaktır. NMC olarak yerel uzmanlarımız ve ilişkide olduğumuz kurumlar ile işletmenizin geleceği için gerekli Pazar analizini en etkin şekilde düzenleyip, sizlerin doğru kararlar almanıza yardımcı olup en az zaman maksimum operasyon yetisi ile Amerika pazarına girmenizi sağlıyoruz.

Hukuk Müşavirliği – Amerika Birleşik Devletlerinin Eyalet sistemi ile yönetildiği ve her eyaletin kendi kanunlarını çıkarma hakkı olduğu gerçeği ile Amerika iş hayatınıza bakarsanız iyi bir avukatın ne kadar önemli olduğu aşikardır. Unutmayın ana kural Avukatınız ve Muhasebeciniz işinin ehli olmasıdır.

NMC olarak ortaklaşa çalıştığımız avukatlık ve CPA (Mali Müşavirlik Ofisleri) ile şirket kurmadan muhasebesel konular ve oluşabilecek hukuki sorunların giderilmesi işlerinizi sorunsuz yürütmeniz konusunda sizlere destek sağlıyoruz.

Muhasebe / Amerikanın Vergi Toplama konusundan başarısı vergilendirme kanunlarındaki hassasiyetini hepimiz biliyoruz. NMC olarak Amerika'da işletme açmak isteyen firmaları arzu ettikleri takdirde her eyaletde sistemimize üye olan CPA ofislerini tavsiye ederek firma yapınızı tanıyıp sizler için doğru şirket modelini belirleyecek ve seçilen modelin vergilendirmedeki avantaj ve dezavantajlarını aktarıp size en uygun şirket yapısını belirlemenizde yardımcı olacağız.

ABD Operasyonları aylık ve üç aylık dönemlerde özel vergi bildirimleri istemektedir. Doğru veya zamanında dosyalanmaması ek ücret ve cezalara neden olur. Muhasebe ortaklarımız vergi kanunlarını anlamış olup, tüm geçerli vergi kodlarını tam olarak yerine getirirken, ABD operasyonlarınızın vergi yükümlülüklerini en aza indirgemesine yardımcı olabilir.

CPA ofisleri sizin yıllık devlete karşı vergilendirme ile alakalı beyannamelerinizi gerçekleştirmek ile mesuldürler. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için firma olarak sizin tüm muhasabesel işlemleri CPA ofisine dosya halinde sunmanız gerekmektedir.

Bir çok CPA ofisi sizin günlük muhasebe işlemlerinizi takip edebileceği gibi dilerseniz ön muhasebe işlemlerinizi ofisinizdeki ekibinizde tutabilir yada profosyonel bir ekip bizim adımıza işlemleri gerçekleştirsin derseniz NMC olarak sizlere saatlik, günlük, haftalık olarak ön muhasebe işlemlerinizi gerçekleştirecek uzman kişiler bulma konusundaki hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ürünlerinizin Amerikadaki Depolama ve dağıtımı konusunda NMC olarak kendi depolarımızın yanısıra işbirliği içinde olduğumuz depolarımızın ile ürünlerinizi günlük, haftalık, aylık süreler ile depoluyor sizin direktifleriniz doğrultusunda gönderilmesini istediğiniz yerlere ulaştırılmasını sağlıyoruz.

Amerika'da işletme açtınız ve firmanızın muüşterilerinizden yada tedarikçilerinizden gelecek telefonlara cevap vermesi gerekiyor ve bu servisler için ücretsiz aranabilen 800'lü telefon hattına ve Müşteri Hizmetlerine ihtiyacınız oluştu.

NMC olarak call center'larımızda çalışan ekibimize firmanız tarafından bünyenizde ürünleriniz ve firma kültürünüz hakkında eğitim verebilir, firmanıza özel atanmış telefon numaranızı ve e-posta adresinizi yönlendireceğimiz Müşteri Destek ekibimiz, müşterilerinizin endişelerini ve sorunlarını doğrudan şirketiniz için çalışıyormuş gibi ele alarak sizlerin yönlendirmesi ile sonuca ulaştırabilirler.

Bizim kendi müşteri destek ekibimiz var ama telefon hatlarına ve VOIP telefon sistemi desteğine ihtiyacımız var diyorsanız. 800'lü hatlarımızı sizlerin kendi ofislerinde kuracağımız telefon sisteminde çalmasını sağlayarak kendi ekibiniz ile de müşterilerinize ve tedarikçilerinize müşteri hizmetleri destegi vermenizi sağlıyoruz.

NMC olarak gümrük işlemleri tamamlanmış ürünlerinizi size en yakın limanlardan alıp hava ve gemi yoluyla Amerika gümrüklerine ulaşmasına ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından depolarımıza yada sizin teslim edilmesini istediğiniz adreslere iletilmesini sağliyoruz. Konusunda uzman şirketler yaptığımız işbirliktelikleri aldığımız özel indirimleri size yansıtıyor, işlemlerin her aşamasından sizleri bilgilendiriyoruz.

Amerika'da işletme açtınız ve kendi ekibinizi oluşturmak için sektörün içinden gelmiş yetişmiş ekibe ihtiyacınız var.

NMC olarak işbirliğinde olduğumuz , ABD'deki en iyi insan kaynakları firmalarının personel havuzlarından operasyonlarınız için ihtiyacınız olan ekibi oluşturma hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Ürettiniz ama satamadınız. Bir sıkıntı var!

Eğer sitemizi ziyaret ediyorsanız bu konudaki çözümlerimizi hali hazırda gördünüz. Tek yapmanız gereken firmanızı ve ürünlerinizi sisteme tanıtmanız. Eğer firmanız ve ürünleriniz Amerika için hazır ise işin kalanı bizde.

PROGRAM ORTAKLARIMIZ

KOSGEB Eşmer (Eşleştirme Merkezi) Amerika ofisinin organizasyonu ile Türk üreticilerini dünya devlerinin alım heyetleri ile buluşturuyor.

Ne Satabilirim?

Tüketici Ürünleri "Consumer Product" dediğimiz tüm ürünlerin satışı eğer gümrüksel yada kota engeli yoksa bahsi geçen firmalara satışını gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlerinizi sitemize yüklemeden önce lütfen işbirliği içinde olduğumuz aşağıdaki firmaların web sitelerini inceleyip kendi ürünlerinize denk gelen ürünlerin içerik ve fiyat aralıklarını inceleyiniz.

İŞ ORTAKLARIMIZ
TOP